Pro zajištění umělého světla v místnosti dnes stačí opravdu málo. Trh je zásoben obrovským množstvím řešení a my máme v současné době jednu zásadní výhodu – miniaturizaci elektronických obvodů, o které se lidem před půl stoletím ani nesnilo.
Elektroniku si každý z vás dokáže představit jinak, pro někoho to znamená seskupení součástek na tištěném spoji, pro jiného integrované obvody, tranzistory, diody. A právě polovodiče dnes hrají prim v osvětlovací technice, kde je možné zajistit velmi vysoký světelný výkon na relativně malé ploše.osvětlení v přednáškovém sále
Výkony dnešních integrovaných obvodů (čipů) jsou obdivuhodné, dokážou konkurovat i nejvýkonnějším zdrojům na bázi vysokotlakých výbojek a pro potřeby osvětlení kancelářských a výrobních prostor a domácností je atraktivním řešením i náhrada stávajících zářivek a bodových reflektorů – LED panely.

Dlouhá životnost vyvažuje cenu

LED panelem můžete osadit takříkajíc libovolné venkovní i vnitřní prostory. Jeho přednosti spočívají v samotné konstrukci a umístění v osvětlovaném prostoru, montují se do stropních podhledů, případně nahrazují stávající stropní svítidla a poskytují velké množství světla při malé spotřebě energie. Výhodou stropních panelů je rovnoměrně rozptýlené světelné záření po celé ploše, v místnosti nepůsobí rušivě, což je markantní zvláště ve srovnání se starými zářivkovými tělesy nebo závěsnými lustry.
Investice do LED panelůhttps://www.lightpark.cz/led-panely/ znamená zajištění dlouhodobého řešení světelných zdrojů, proto bychom je měli volit s rozmyslem a s rozvahou. Mohou totiž sloužit relativně dlouhou dobu, životnost současných modelů běžně překračuje 50 tisíc hodin, což jsou v přepočtu na dlouhodobý časový horizont roky až desítky let.zasedací místnost
Můžete jimi osadit i prostory, kde působí povětrnostní vlivy a znečištění ve formě prachu, některé panely jsou vybaveny speciálním tzv. IP krytím a jsou odolné vůči působení vzdušné vlhkosti a vody a některé z nich je možné regulovat procesem stmívání.