Pití čaje si rozhodně nemusíte nechávat jen na zimní období nebo až budete nemocní. Čaje můžeme pít kdykoliv, skvěle osvěží a mají i řadu zdravotních benefitů.

Kvalitní čaje můžete pít pravidelně, bát se jich nemusíte ani v těhotenství!

Většina lidí po čaji sáhne jen v době, kdy onemocní nebo v zimě, protože teplý čaj jistě zahřeje. Čaj je typický i pro ráno a snídani, ale obvykle ho vaříme jen dětem. Ovšem kvalitní čaje přináší řadu benefitů, umí pozvednout náladu a bylinkové či zelené čaje jsou i velmi zdravé a tak se jejich pití skutečně vyplatí. Čaje sypané a tudíž skutečně ve velké kvalitě i nádherně voní, přitahují i svou chutí i barvou. Čajů existuje nepřeberné množství. A určitě si vyberete a nakonec si je zamilujete.

šálek čaje

Kde koupit čaje

Jistě, v každém obchodě můžete koupit čaj, v krabičce a porcovaných do sáčků. Ovšem pozor, tyhle porcované čaje nejsou vždy úplně kvalitní a mohou obsahovat kromě čajové směsi i přidané barviva nebo někdy i konzervanty a nepřírodní látky. Jejich kvalita tak pokulhává, v tomto případě se klidně můžete řídit i tím, že čím je čaj levnější, tím bude jeho kvalita horší. Ano, za kvalitní čaj si něco připlatíte, ale rozhodně to stojí za to a poznáte to hlavně na chuti, barvě čaje i vůni. Proto je lepší se pro čaj vydat vždy do specializovaného obchůdku nebo vyhledávat pouze čaje sypané, které zpravidla mají mnohem lepší kvalitu, než čaje porcované a běžně prodávané. Protože teprve až ochutnáte kvalitní čaj, poznáte, že čaje pít prostě chcete i nadále. A to nejen v nemoci.

bylinkový čaj

Pro každého něco

Čaje můžeme pít pravidelně, ovšem všeho s mírou, platí samozřejmě i v tomto případě. Bylinkové čaje, ale i zelené nebo černé čaje je třeba pít maximálně dvakrát denně, ovocné čaje pak i častěji. Ovocný čaj v těhotenství také není zapovězen a klidně jej můžete pít, ovšem pozor na ovocné čaje a jejich směsi, které obsahují ibišek, v tom případě je pak nutné ohlídat si množství. Těhotné ženy pak mohou pít čaje slabší nebo je vhodnější vypít čaje méně, než běžně. Těhotným ženám je pak doporučováno pít některé bylinné směsi, které ulevují například o nevolností.

V široké nabídce čajů si zkrátka najde každý to své.