PET lahve jsou poslední dobou velkým problémem. I při recyklaci totiž většina zůstane na skládkách, jelikož se nevyplatí znovu zpracovávat tak velké množství. Proto je nejlepším způsobem nakoupit svoji lahev například ze skla a tu používat. Ta vám vydrží opravdu dlouho a některé nejsou o nic těžší. Avšak pokud již tyto lahve máte, nebojte se je znovu nějak využít, jde to mnoha způsoby a nikdy nepřijdou nazmar.
plastový odpad
            Můžete je nejprve využívat opakovaně. Není zdravé je používat příliš dlouho, ale první týdny si můžete cestou do práce či do školy nalít do PET lahve vodu nebo nějaké pití. Je třeba se o ně také  nějakým způsobem starat, proto si najděte kartáč přímo určený na mytí vnitřku a využívejte je, protože tím odstraníte vnitřní zbytky a usazeniny.
plastové láhve na recyklaci
            Po uříznutí mohou skvěle posloužit při sázení a pomoci v rozrůstání kořenů. Nebude vás příliš mrzet, když ji kořeny poničí, navíc není třeba kupovat zbytečně moc květináčů. Stačí odříznout v dostatečné výšce spodek a máte novou nádobu.
            Kupodivu ten nejjednodušší trik vás ani nemusí napadnout. Lahev si naplňte vodou a můžete ji využít na zalévání květin, které půjde mnohem rychleji, když už zde vodu budete mít položenou. Nebo při grilování k uhašení se hodí také. Stačí si ji položit v blízkosti zahrady a nemusíte tak zbytečně chodit neustále pro konvici, obzvlášť pokud bude třeba zalít jen něco a jen trochu.
dno pet láhve
            Velkým trhákem je také vzít dva konce, dostatečně dlouhé, připevnit ke každému ořezu zip, pravděpodobně lepicí pistolí, a máte nádobu, penál, co si vyberete. Velice jednoduchý a praktický nápad, který si oblíbilo mnoho kutilů. Kromě toho se z nich dá vytvořit i krmítko pro ptáky, ať už nekryté, tak to kryté seříznutím pouze kruhu na lahvi a případné zabezpečení, aby si ptáci neublížili, a máte hotovo. Nemusíte tak utrácet za další zbytečnosti do domu. Při výzdobě mohou navíc vypadat opravdu vkusně.