Fitness náramky nebo fitness hodinky jsou hitem posledních 3 let, přibližně. Už si nepořizujeme obyčejné řemínkové hodinky s ručičkami, které jsou obvykle elegantní, ale nemají žádné funkce navíc. Toužíme jít s dobou a tak jako už z většiny nepoužíváme tlačítkové mobilní telefony, tak už také nenosíme klasické páskové hodinky.
bílé hodiny ženy
Doba se posunula dále, všechno se vyvíjí a ano i hodinky už prošly výraznou změnou. Mluvíme o sportovních náramcích a hodinkách, kterým se říká tzv. fitness náramky nebo hodinky. Tyto fitness hodinky nejsou jen pro sportovní nadšence, ale mohou posloužit i jako skvělý módní doplněk.
Dalším plusem těchto fitness hodinek a náramků je i to, že jsou plně kompatibilní s Vašimi chytrými mobilními telefony, máte tak všechno krásně pohromadě.
Základními funkcemi tzv. chytrých hodinek je měření nachozených kroků za den, měření Vaší tepové frekvence, přibližný počet spálených kalorií a samozřejmě Vám hodinky ukáží aktuální čas a datum. To ale rozhodně není všechno. Hodinky máte od samého začátku spárované s Vaším pohlavím, věkem, výškou a váhou, proto jsou všechny informace tak přesné a hodně vypovídající.
Hodinky rozeznají, pokud jste právě začali provádět nějaký sport. Pokud je to chůze nebo běh, tak se hodinky spárují i s GPS ve Vašem chytrém mobilním telefonu a na konci aktivity Vám napíší přesné nachozené kilometry a pomocí mobilního telefonu také zobrazí mapu Vaší trasy.
Dalším velkým plusem je, že většina těchto hodinek je voděodolná, takže s nimi můžete mapovat Vaše tělesné funkce i během vodních sportů a plavání. A nemusíte si hodinky sundávat ani během Vaší koupele nebo během sprchování.
smartwatch miniaplikace
Jak jsme již řekli, tyto fitness náramky/hodinky jsou kompatibilní s Vaším telefonem. Jakým způsobem to funguje? Ve Vašem mobilním telefonu si instalujete aplikaci pod názvem Vašich hodinek a všechny údaje se z hodinek převádí do této aplikace. Aplikace je pak detailněji schopná vyhodnotit Vaše sportovní aktivity, vytvoří Vám grafy a analýzy, kde budete moct podrobněji sledovat průběhy Vašich dní.
Další velmi žádanou funkcí těchto fitness hodinek je mapování Vašeho spánku. Hodinky máte na sobě i během noci a náramek analyzuje Váš spánek. Náramek vyhodnocuje, zda jste zrovna v lehkém, hlubokém nebo REM spánku, přesně určí momenty, kdy jste se v noci probudili, a na konci vyhodnotí, jak kvalitní nebo nekvalitní Váš spánek vlastně byl.
Hodinky můžeme rozhodně doporučit. Na trhu je těchto fitness náramků/hodinek obrovské množství a záleží jen na Vás, jaké si vyberete.