Chystáte se ke stěhování? Pak kromě stěhovací firmy a organizačních záležitostí budete potřebovat dostatek balicího materiálu.

Dostatek balicího materiálu je základ

Kartonové krabice – lepší než shánět je pokoutně po obchodech a skladech po jednom a spokojit se s kompromisem, kdy některé krabice bývají poškozené, je lepší je koupit. Nejsou příliš drahé a máte pak jistotu, že se vám neprotrhne dno a věci se z krabic nevysypou.

plastové sáčky

Lepicí páska – kartonovou krabici uzavřete lepicí páskou a zde je vhodná chvíle připomenout, že by se k pásce hodil ruční odvíjecí přípravek. Je to šikovná věc, nasadíte pásku do stojanu, pomocí rukojeti pak přilepíte konec pásky na krabici a páska se vám sama odvíjí. Odpadají tak stresující traumata s hledáním konce pásky, která se také ráda trhá.

kocour v krabici

Bublinková fólie – mít zásobu fólie s bublinkami doma je výhodné z více důvodů, je to skvělý balicí i výplňový materiál, izolační vrstva a ochrana před chladem a tvrdým povrchem. Můžete ji využít i při malování bytu, při domácích pracích a balení předmětů do krabic je s bublinkovou fólií hračka. Takto si poradíte i s křehkým nádobím a dalšími předměty, s nimiž se musí zacházet opatrně.

Zip sáčky – na co se často zapomíná, jsou polyetylenové sáčky se zipem. Přitom jsou to vydatní pomocníci k pohledání. Zabalíte do nich spoustu drobností a uchráníte je před ztrátou. Uzavíratelný sáček https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack se totiž sám od sebe neotevře, ale totéž nelze tvrdit o různých krabičkách či dózách s víkem. Víko pak musíte pracně přelepovat, navíc dovnitř není vidět, takže bude nutné krabičky značit. Sáčky zároveň nezaberou tolik místa jako krabičky, takže ušetříte nejen čas a námahu, ale i balicí materiál.

Do sáčků se zipem patří dětské hračky a stavebnice, bižuterie, galanterie, kancelářské potřeby a třeba i některé trvanlivé potraviny z kuchyně, jako jsou ořechy či luštěniny.