Proč zrovna sůl, o které se říká, že není zdraví prospěšná? Tak hlavně jí nebudeme pojídat, což skutečně není zdravé, ale v oblasti úpravy vody je zkrátka nepostradatelnou součástí jako regenerační činidlo, mnohdy se jí také říká regenerační sůl pro obnovu filtrů na úpravu vody. Sůl, která se vkládá do filtrační jednotky, má nesmírně důležitý úkol a to především tvrdou vodu změkčí a zároveň odstraní dusičnany, mangan a železo a to vše provede na bázi iontové výměny. Samozřejmě se dá použít vhodná volně sypaná sůl, v tomto případě zapomeňme na kuchyňskou, ale upravená do tvaru tablet je daleko pohodlnější a také se s ní lépe pracuje.

soli

Bazén nám poděkuje

Koupit bazén není jen jednorázová investice, je nutné o něj a vodu v něm pečovat. Bez filtrační jednotky se ale skutečně neobejdeme. Díky používáním solných tablet prodloužíme životnost naší filtrační jednotce, a to hlavně když je z kovového materiálu. Pokud budeme mít tvrdou vodu a jen rukou mávneme, že to není potřeba, tak bychom měli dobře nastražit uši nebo si zjistit co by provedl případně vytvořený vodní kámen. Možná pak se raději podíváme na možnosti zakoupení soli, kde je široká nabídka balení například a i to se nám může zdát skutečně málo. Tak si rovnou zvolíme větší balení, než jsme původně chtěli. Proč ne, vždyť tablety můžeme využít i jinde, například do myček na nádobí.

himalájská sůl

Úkol je jasný a cílený

Ve filtru se totiž na odpovídající hmotu zachytávají nežádoucí látky a tím dojde k nasycení. Zde přichází tableta na pomoc, je totiž nutný průplach solankou. To znamená, že filtr se pak regeneruje a funguje dál bez problémů a zátěže. Našemu tělu to nijak neublíží, naopak máme skvělou, čistou vodu a hlavně zabráníme usazeninám zničit naše zařízení. Aplikace netrvá dlouho a navíc kvalitně zpracované tablety se nijak nedrobí nebo nedělají žádný nepořádek. Zkrátka investice do nich se rozhodně vyplatí.