V dnešní moderní době snad už neexistuje zahrada, kde by se alespoň přes letní období nevyskytoval bazén v jakékoliv podobě či velikosti. Lidi už dnes nebaví se mačkat na přeplněných koupalištích a chtějí si dopřát pohodlí a klid ve svém vlastním bazénu. Ovšem s pořízením bazénu není spojena pouze zábava, ale také práce. Je důležité hlavně obsah bazénu udržovat ve vysoké kvalitě vhodné ke koupání. Základem k udržení čisté průzračně vody je chlor. Většinou se používá v podobě tablet. Ovšem tablety nemůžete jen tak vhodit do bazénu a nechat je rozpouštět na dně. A právě tady oceníte pomocníka z řad bazénového příslušenství, kterým je plovák.

průzračná voda

Díky plováku se účinné látky z tablety dostanou do celého obsahu Vašeho bazénu. Jak jste již jistě pochopili, tableta jen tak vhozená do bazénu není správným řešením, nejde jen o to, že by se rozpouštěla pouze na jednom místě, ale také by mohla poškodit časem dno bazénu. Naproti tomu plovák se pohybuje po hladině vody a díky tomu se látky obsažené v tabletách dostanou do každého koutku Vašeho bazénu a do celého obsahu vody. Můžete do něj samozřejmě použít i jiné tablety než jen chlorové. Také nezáleží na velikosti tablet, protože plováky lze pořídit v mnoha různých velikostech a tím pádem jsou vhodné pro všechny typy a velikosti tablet.

dítě v bazénu

Jak tedy vidíte, péče o bazénovou vodu může být jednoduchá, pokud používáte ty správné pomocníky. U nás najdete nejen opravdu velký výběr příslušenství k bazénu od plováků, přes teploměry a schůdky či síťky a kartáče, až po plachty krycí či solární, ale také opravdu obrovský výběr jak chlorové tak bezchlorové chemie a to nejen pro bazény, ale také pro vířivky. Díky našim skvělým, kvalitním a spolehlivým pomocníkům si můžete nerušeně užívat vodních radovánek se svou rodinou po celou koupací sezónu naprosto bez problémů.