Nebudeme si nalhávat, že každému se líbí něco jiného a také bude upřednostňovat to, co mu bude příjemnější pocitově i designově. Ovšem se dřevem se nikdy chyba neudělá. Je to přírodní materiál, který nemá konkurenci a svým způsobem zútulňuje i naše domovy. Ideální postel, která by byla vyhovující, by měla být bytelná. Takovým parametrům odpovídají postele z masivu 140×200. Pokud je v bytě dostatečně volný prostor, tak tento rozměr si klidně může dovolit kdokoliv i na jednolůžko. V podstatě je zde skutečně dostatek volného místa pro pohodlný spánek nebo lenošení. Přirozeně ačkoliv to není pro někoho ideální, tak i tento rozměr bude možný pro manželský pár. Ačkoliv zde by bylo lepší se podívat na trochu větší rozměry.

ložnice postel

Z čeho se skládá taková bytelná postel?

Na výběr je poměrně dost takových verzí masivních postelí a není problém si vybrat dřevo, ale i například barvu nebo si zvolit, zdali zde bude úložný prostor nebo raději ne. Zkrátka si lze postel zvolit podle svých představ, konec konců, my na ní budeme trávit poměrně dost času. Vždyť se praví, že prospíme jednu třetinu života, tak ať se nám na ní dobře a pohodlně leží. Masivní postel se skládá ze dvou bočnic, nožního čela, hlavového čela, vše může mít mnoho různých podob a je skutečně dostatek produktů na výběr. Díky tvrdým dřevinám, což je přirozeně buk nebo dub je zajištěna stabilní konstrukce. Ta je ale i odolná vůči poškrábání, což má své výhody.

sudy

Dubové dřevo je žádanější

Jeho základní vlastností a možná i díky tomu, je tolik žádané, je právě jeho tvrdost, pevnost a také trvanlivost. Ač se to nezdá, tak se jedná o dřevinu, která v našich podmínkách nejlépe vzdoruje povětrnostním vlivům, což je klasické střídání sucha, vlhka, zimy či tepla. Není ani divu, že se dříve tento materiál volil na výrobu například sudů, mlýnských kol nebo lávek. To vše svědčí o tom, že výběr postele z tohoto materiálu bude naprosto správnou volbou.