Mnoho lidí má nějaký svůj pozemek, ať už u rodinného domu či u chaty nebo chalupy. Je to odrazem naší touhy po přírodě a místem, kde můžeme odpočívat a relaxovat, ať už aktivně či pasivně, a nabírat nové síly.

Samozřejmě je však potřeba, abychom se zde cítili co nejlépe. Je ovšem jasné, že trávit venku horké letní dny moc příjemné není, tedy pokud tam nemáme ani kousek stínu. I proto je součástí mnoha zahrad altán pergoly-trutnov.cz.

Jedná se o jednoduchou stavbu, kdy u těch nejzákladnějších modelů jde v podstatě o střechu na čtyřech sloupech. Ta však vytváří stinný koutek, který jako stvořený pro odpolední posezení. Díky tomu, že je otevřený, nebrání případnému vánku, aby nás dále ochlazoval.

altan1

Ovšem vzhledem k tomu, jak je populární, je pochopitelné, že existuje spousta nejrůznějších druhů a typů z mnoha různých materiálů. Proto může být pro mnoho lidí oříškem vybrat takový, který bude zrovna pro ně ten pravý.

V první řadě však, pokud chceme, aby nám dlouho sloužil, je nutné zaměřit se na kvalitu. Jistě, budeme si muset připlatit, avšak jeho životnost bude podstatně větší. Díky tomu nebudeme muset tak často kupovat nový, takže v konečném důsledku nakonec ušetříme.

altan2

Dalším faktorem, který je potřeba uvážit, je to, zda chceme, aby byl permanentní ozdobou naší zahrady, nebo zda jej budeme chtít vyndat pouze při specifických příležitostech, jako jsou například rodinná setkání. Podle toho můžeme vybrat buď napevno zabudovaný model, nebo takový, který je po použití vždy možné složit.

Také je potřeba uvážit materiál, z jakého by měl být vyroben. Ten by měl vhodně doplňovat celkový ráz zahrady. Rozhodně by nevypadalo dobře, kdyby působil jako ona příslovečná pěst na oko. Je také dobré si uvědomit, zda by měl být hlavním prvkem, který na sebe bude poutat pozornost, nebo zda by měl spíše zapadnout.

Jak je vidět, vybrat správný altán není jednoduché. Věřte však, že se tato péče nakonec vyplatí.