Rádi byste si konečně splnili svůj sen a podívali se do Afriky? Jenže máte stále zafixovanou představu, že některé destinace jsou jen pro bohaté. A to tedy rozhodně nejste. Jestliže nepotřebujete strávit zrovna dva měsíce na africké safari, nemusíte se svého snu rozhodně vzdávat. Jednou ze zemí, kde Vás uvítají i přesto, že s sebou nevezete naditý trezor, je Tunisko. Ne, že by to byl stát, který se zabývá turistickou charitou, ale mnohdy je tu levněji nežli například v Řecku nebo Španělsku. A přitom se tu také můžete procházet po krásných plážích s jemným pískem.
o   Týdenní pobyt Vás může se zpáteční letenkou a polopenzí vyjít i na pouhých sedm tisíc korun.
o   Cesta z Prahy do Tunisu trvá letadlem jen necelé tři hodiny.
amfiteátr tunisko

Koloseum i mauzoleum

Tunis není ale pouze jednou velkou pláží u Středozemního moře. Je to země s bohatou historií a kulturním dědictvím.
domy v Tunisu
o   Nejznámější památkou je určitě staré římské město Kartágo, které bylo zničeno v období třetí punské války.
Památek tu však zůstalo mnoho. Spatříte například staré římské lázně nebo chrám svatého Cypriána. Dokonce tu mají koloseum. Je třetím největším v římském světě. Pokud se vydáte na jihozápad Tunisu, najdete tu solná jezera a oázy. Jestliže máte obavu, že je na Vás v Africe přílišné horko, obáváte se zbytečně. Hotely, které lákají turisty, jsou zasazeny do zavlažovaných zahrad, ve kterých se úžasně odpočívá.
mauzoleum monastir
–         Doputujete-li do města Monastir, můžete nahlédnout i do místního mauzolea.
·        V něm je pochován první tuniský prezident Habíb Burgiba.
·        Ten se ve městě Monastir i narodil.
·        Jeho hrobka je sice střežena stráží, ale je veřejně přístupná.
A aby se pokochaly bohatstvím a krásami všechny Vaše smysly, rozhodně musíte ochutnat místní kuchyni. Vzhledem k tomu, že se i v ní mísí arabský a islámský svět, je opravdu netradiční. Avšak v tom dobrém slova smyslu.