Každá žena čas od času dostane květiny, které se budou ještě více vyjímat, pokud je vložíte do nezaměnitelné vázy, ze které uděláte jedinečný kousek. Obyčejnou skleněnou vázu tedy předělejte na takovou, která z ní udělá odlišnou a skvěle se vyjímající ve vaší domácnosti.
tulipán v láhvi.jpg

Zapojte fantazii a použijte vše, co doma najdete

Na ozvláštnění obyčejné skleněné vázy budete potřebovat několik dekoračních prvků, které ji udělají dokonalou. Můžete se zaměřit na retro styl a oblepit ji provázkem nebo nějakou textilní mašlí, do které později nalepíte knoflíky (třeba i do nějakého obrázku).
Další možností je namalovat ji barvami do motivu, který bude ladit s vaší domácností. Můžete tedy použít zbylé barvy, kterými jste malovali vaše zdi, aby vám doma dokonale zapadla.
O něco více netradiční styl se postarají mořské motivy, když na ni nalepíte mušle, hvězdice nebo barevné skleněné kuličky. S výběrem lepidla si však dejte záležet, protože vyčnívající předměty mají tendenci špatně držet a později opadávat.
jarní květiny.jpg
TIP:Dobrým držícím „lepidlem“ je i vosk.
Ozdobit vázu můžete i pomocí velké mašle, kterou si sami navážete ze širší stuhy. Dále můžete použít sušené květiny, které se budou na váze dokonale vyjímat. Krásnou ozdobou jsou i perly ze starého náhrdelníku, kterými můžete po obvodě olepit klidně i celou vázu.
Vkusnou a elegantní vázu si uděláte i pomocí krajky nebo krajkové záclony, kterou ji olepíte nebo ozdobíte její okraj.

Místo květin – dekorativní prvek

Pokud vaši vázu nechcete použít na květiny, ale právě naopak – dekorovat, máte prostor k vynalézání. Můžete ji použít jako vonnou dekoraci, když do ní dáte vodní kuličky (barevné nebo jen průhledné) a několik kapek vonného éterického oleje. Můžete k nim umístit i vonní svíčku, kterou samozřejmě nebudete pálit.
Netradiční záležitostí je umístění umělých květin nebo trávy, kterou ozdobíte dle vašeho uvážení a vkusu. A jestli se vám líbí přírodní kamínky, můžete si je naskládat po barevných vrstvách přímo do ní až po její okraj a na vrch dát třeba nějaké doplňky.