Dříve platilo, že vyděláte peníze, část výplaty si schováte pod polštář a máte vystaráno. Když jste si něco chtěli koupit, prostě jste si na to našetřili, a pak si to koupili. Dnes je ale inflace tak vysoká a úrokové sazby tak nízké, že spořit se už moc nevyplatí.

Co ale s tím? Mám tedy využít všechny své peníze hned, užívat si života a nic nespořit? I to je samozřejmě možnost, ale je tu ještě jedna. Můžete své úspory investovat. Spoustu lidí investování děsí, mají pocit, že je to něco neskutečně složitého a nebezpečného. Zejména starší lidé se bojí své finance svěřit někomu cizímu a investovat je do produktů, které neznají.

investor

Pravdou je, že než s investováním začnete, měli byste o něm něco vědět. Je dobré porozumět produktům, které na trhu jsou a zaměřit se na ty, do kterých vás láká vložit peníze. Důležité je všechny peníze nedávat do jednoho produktu nebo dokonce do jedné firmy. Své prostředky dobře diverzifikujte (rozdělte mezi více produktů) a dávejte je jen do důvěryhodných společností.

Investování nemusí být těžké, ale musíte se do tohoto fascinujícího světa peněz nejdříve trochu dostat. Vždycky ale pamatujte, že žádná investice není bez rizika, každá firma může zkrachovat, a proto investujte jen to, co si můžete dovolit ztratit.

finanční poradce

Projděte si nabídku brokerů a vyberte si toho, který vám bude nejvíce vyhovovat. Nabídka je teď docela široká a většina brokerů nabízí i mobilní aplikace, díky kterým můžete být neustále v obraze a reagovat na pohyby na trhu kdykoliv a odkudkoliv.

Prohlédněte si také různé investiční strategie. Rozhodněte se, jestli chcete investovat spíše do hodnotových nebo růstových akcí (akcie jsou v investičním světě nejrozšířenější a v žádném portfoliu by určitě neměly chybět). Více informací o investiční forex strategii na našem webu.

Přejeme vám hodně úspěchů při zhodnocování vašich úspor.