Voda v domácnosti je perfektní sluha do té doby, dokud je pod kontrolou. Je to však nezkrotné médium, a jestliže začne unikat třeba i malinkou skulinkou, může vyvolat obrovskou pohromu. Dokážete si představit vyplavený byt, podmáčený strop sousedů pod vámi, zničený nábytek, koberce k vyhození, nevratně poškozené spotřebiče, televizi, Hi-Fi soupravu, podmáčené zdivo a narušenou statiku objektu, případně rozšíření plísní v celém bytě? Přitom se takovýmto katastrofám můžeme efektivně bránit.

rozvody vody

Kontakt na instalatéry – pohotovostní službu – telefonní číslo nonstop linky, která řeší havarijní situace na rozvodech vody, kanalizaci, plynu a topení, si někam poznamenejte a mějte je po ruce. Jakmile dojde k závažnému problému, který se musí řešit ihned, nesnese odklad, a stane se to třeba ve sváteční den nebo v noci, nezdráhejte se volat. Zvláště nebezpečné je to u úniků plynu, i když samozřejmě některé situace, jako je ucpaný odpad, počkají do rána. Úniky plynu (a můžete plyn cítit i na ulici nebo ve sklepě či od sousedů) však vyžadují okamžitý zásah a nikdy s oznámením této skutečnosti havarijní službě neotálejte.

kohoutek u umyvadla

Detektory unikající vody – technické vymoženosti moderní doby umožňují mít vodu pod kontrolou, a to docela snadno a velice levně. Nepotřebujete žádná drahá zařízení, kamerové systémy nebo složitou elektroniku, vystačíte s docela jednoduchým čidlem za pár stovek. Čidla se instalují do prostředí, kde únik vody hrozí poměrně často, jako jsou prádelny, koupelny a kuchyně nebo prostory, kudy vedou potrubí a armatury. Detekce úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody může vydávat varovné akustické signály nebo informovat prostřednictvím SMS na mobilní telefon, záleží tedy na vašem uvážení, čemu dáte přednost. Každopádně se detektor v domácnosti může stát vaším pomocníkem, jak je tomu u dalších podobných zařízení, např. pro detekci kouře (požáru) nebo jedovatého oxidu uhelnatého.