Asi všichni se shodneme na tom, že zásuvky Unica LightPark patří k jedněm z nejdůležitějších vynálezů, které doma máme. Koneckonců právě ony nám umožňují používat prakticky všechny přístroje, které doma máme, od televize přes počítač po mikrovlnnou troubu či mobilní telefon. Víte však, jak vůbec funguje?

Nejprve je nutné specifikovat, že v tomto případě máme na mysli klasickou elektrickou zástrčku, kterou najdete v každém domově. Ta se obvykle sestává ze dvou děr a kolíku. A věřte, že všechny součástky mají svůj důvod. Ani jedna tam není nazbyt.

zasuvka1

Nejprve se podívejme na díry, které tam jsou. Mají standardizované rozměry i vzdálenost mezi sebou. Je to proto, aby do nich pasovaly veškeré přístroje, na které si jen vzpomenete. Jejich úkolem je přivádět elektrický proud. Ovšem ten za normálních okolností neproudí.

Toto zařízení totiž tvoří nekompletní okruh. Jakmile tam však zastrčíte nějaký spotřebič, okruh se uzavře a elektřina může začít volně proudit mezi oběma konci. S tím se však zároveň dostane i do onoho zapojeného přístroje, čímž jej spustí. A to je hlavní účel celého procesu.

zasuvka2

Možná vás při popisu zarazilo, k čemu tam je onen kolík. I on má svůj účel. Nesmíme totiž zapomenout, že ačkoliv proud zatím volně neteče, stále tam je, a je nutné jej uzemnit. Pokud bychom to neudělali, tryskal by z oněch otvorů a bylo by velmi nebezpečné ji používat.

Ovšem když už jsme tu zmínili onu otázku, je dobré se na to také podívat. Jsou tyto zásuvky nebezpečné? Popravdě, záleží na tom, jak se používají. Pokud dodržujete standardní bezpečnostní opatření, nemáte se čeho bát. Problém však může nastat, pokud máte doma malé dítě nebo zvídavého domácího mazlíčka.

Ti totiž nevědí, a ani si neumí představit, jaké nebezpečí se zde skrývá. A vzhledem k jejich vrozené zvědavosti je jasné, že se je pokusí dříve či později prozkoumat. Proto v takovýchto případech rozhodně není špatným řešením použít nejrůznější kryty. Můžete tak předejít velkému neštěstí.