Její využití je skutečně velmi široké

Lidé kameny po dlouhá tisíciletí utvářeli vzhled krajiny, stavěli zdi, které ohraničovaly jejich pozemky, budovali z kamene své domovy a zakládaly zahrady, kde mohl být kámen estetickou dominantou. Kamenná dlažba venkovní může být také na místě, kde grilujete, ale hlavní využití bude ve většině případů propojení jednotlivých částí zahrady. Například jedna trasa vede k rybníčku nebo k jezírku, další může vést k užitkové zahradní části, kde je tolik keřů rybízu, malin, ostružin, které nabízejí své plody k mlsání malým i velkým zahradníkům.

kamenná zeď

Cesta z kamenů dále vede různými zákoutími, a s každým novým stanovištěm získává na zajímavosti a estetickém napětí. Ještě několik rad k samotnému dláždění. Před dlážděním musíte určit výšky této stavby. Jednotlivé rohy si označíte kolíky s provázkem, ale až po zhutnění. Pozor na spád u pokládané kamenné dlažba venkovní, ten by měl být kolem pěti procent. Během dláždění svépomocí, klečíme před kameny v pískovém loži a ustupujeme před pokládanou dlažbou.

kamenné schodiště

Pozor také na to, abyste při pokládce nedělali křížové spáry. Kamenná dlažba venkovní se při uložení do písku zatlouká gumovým kladívkem či palicí, a to krátkými úspornými údery. Ale asi nejspíš budete potřebovat na pokládku odborníky, například na obložení ploch kolem bazénu. Tam již to není chodník v zahradě, tady u bazénu musí být vše dokonalé. Pokud u výše uvedené společnosti zakoupíte pískovec z Indie, který se prodává pod názvem Ocra, budete určitě velmi spokojeni. Nejen, že je tento materiál tvrdý a pevný, ale také dodá vašemu bazénu kouzlo ve stylu starého Říma. A dlažba na vaši terasu? Společností je nabízený Kvarcit, ten je z daleka, až z Brazílie. Má zvláštní přírodní krásu a kamenná dlažba venkovní je ideální. Ale pokud byste ho chtěli použít do interiéru, tak u tohoto kamene není jeho tloušťka kalibrovaná.