Nesejde na tom, jaký typ kontaktních čoček nosíte. Ať už máte jednodenní nebo měsíční čočky, není důvod se bát make-upu. Většinou mají lidé, kteří čočky nosí, velice citlivé oči, proto jsme náš článek koncipovali právě na tento typ pleti. Jestliže se bojíte zánětu nebo podráždění, můžete vyzkoušet naše rady a tipy, jak tomu všemu předejít.

1. Nasaďte si čočky před líčením

Nejprve je vhodné si čočky nasadit, oko řádně osušit, a až poté se začít malovat. Ideálně nechte čočku v oku několik desítek minut, aby mu oko přivyklo, než se začnete líčit. Jestliže byste postupovali opačně a nejdříve se nalíčily, při nasazování čočky na duhovku by se mohlo stát, že vám do oka spadne kousek líčidla nebo řasy, což by jednak make-up zničilo, a jednak by to vaše oko velmi silně podráždilo.

2. Nemalujte si spodní oční linku

Většinou mají majitelé kontaktních čoček citlivou pleť hlavně v okolí očí i samotné oči. Z toho důvodu byste si neměli malovat spodní linku. Nejlépe si rovnou v drogerii nebo parfumerii vyberte oční linky, které jsou uzpůsobené pro citlivou pleť. Většinou jsou v dnešní době už přípravky natolik kvalitní, že by podráždění očí nemělo u oční kosmetiky nastat. Přesto byste měli myslet na to, že může dojít k alergické reakci.

3. Kontrolujte líčidla

Dokonce i líčidla mají datum spotřeby. Všeobecně platí, že většina kosmetických přípravků by se měla vypotřebovat do roka od jeho pořízení nejpozději. Zvláště oční kosmetika by však měla být měněna častěji, a to nejlépe častěji než jednou za půl roku.

V opačném případě by se mohlo stát, že vaše oči, ale také pokožku od starého make-upu nebo dlouho používané houbičky, napadnou bakterie na houbičkách usazené. Z toho důvod byste měli všechny houbičky, štětečky a štětce dostatečně často omývat, abyste z nich nemohli na svou pleť přenést bakterie nebo viry, které by na vaší pokožce mohly způsobit neplechu.