Kdo dnes ve firmě nemá IT konzultanta, pravděpodobně provozuje malý obchůdek s potravinami nebo textilem. V opačném případě obrovské, mezinárodní a korporátní firmy shání ajťáky i přesto, že si myslí, že jich mají dostatek. Pokud vás zajímají slova a názory přímo od zdroje, přečtěte si rozhovors ajťákem a jeho pohledem na trh práce, konkurenceschopnost či potřebné vzdělání.

podnikatelka

Z průmyslovky k úspěšné kariéře

Ve většině případů bývají technické typy lidí vedeny směrem k prohlubování znalostí a případně objevování jejich potencionálních dovedností či schopností. Studium na střední průmyslové škole je prvním krůčkem ke skvělé kariéře. Trh práce, hlavně velcí zaměstnavatelé typu Škoda shání nekonečné množství technicky a teoreticky zdatných absolventů a i uchazečů s již nabytými zkušenostmi.

databáze

Základy programování na základních školách

Zní to jako nemožné, že? V baltských zemích je to bráno za samozřejmost. Děti se od útlého věku učí ve školách programovat. Je to bráno nejen jako správný základ pro schopné ajťáky, ale i rozvoj logického myšlení, které je velice podstatné pro schopnost správného počítání.  K takovéto budoucí vizi se chce Česká republika též rozhoupat.

mrak

Základem je rozumět

Nejdůležitějším prvkem pro pracovní uplatnění v oboru IT je dané problematice vyloženě rozumět, jak se říká – mít na to buňky. Tomuto oboru se dá i naučit, jenže věřte, že byste to lámali přes koleno. Pokud na tuto profesi nemáte a vyloženě se nutíte, zkuste navštívit nějaké kurzy, kde vám bude dle vašich zkušeností, dovedností, kompetencí a vizí doporučena ideální práce.
IT konzultanti budou stále velice žádanými. Je to nepochybně práce budoucnosti, učit se používat nové technologie, umět programovací jazyky, počítat, pracovat s databázemi. Proto si při jakékoliv špatné pracovní příležitosti mohou rychle a jednoduše nalézt nové a lepší pracovní místo.