V soukromém sektoru je jak známo každý svého štěstí strůjcem. A proto platí, že dokud jsou výnosy plynoucí z takového podnikání dostačující, je dobře, jenže jakmile se dařit přestane, je naopak hodně zle. Protože se takový podnikatel nemůže spolehnout na ničí automatickou pomoc, nikdo tu není od toho, aby neúspěšné podnikatele zachraňoval, když to tito nezvládají.

Dá se tedy říci, že si na sebe soukromníci musí vydělat. Není zbytí. Ovšem toho se nedosahuje automaticky. To, že je někdo soukromým podnikatelem, ještě vůbec neznamená, že se snaží a za to se mu automaticky sypou peníze.

čas jsou eura

A když tak přestane být podnikání vynášejícím? Pak je možné rezignovat a vzdát to, nebo se musí najít někdo, kdo navzdory výše popsanému stavu věcí přece jenom pomůže.

A kdo a jak pomáhá soukromým podnikatelům v ekonomických obtížích? Obvykle už jenom finanční instituce poskytující podnikatelské půjčky, s jejichž pomocí by se mělo dařit překonávat obtíže.

Ale nejeden z podnikatelů při žádání o půjčku narazí. Tedy neuspěje. Vzhledem k situaci, do které se dotyčný dostal, mu totiž banky nejednou pomoci odmítnou. Dospěje se k názoru, že žadatel není dostatečně kvalitní, že je riziko, že nezvládne splácení, a to je konečná stanice. Pak už se někomu takovému nepůjčí.

bankovky v peněžence

Totiž možná se mu půjčí, ale výhradně někde jinde. U nebankovní společnosti. Zde se totiž nabízí třeba i podnikatelská hypotéka, která se získává daleko snáze než tradiční bankovní půjčky. A sice proto, že je zde splácení půjčených finančních prostředků zaručeno zástavou nemovitosti takového podnikatele, který bude pochopitelně splácet, aby o ni nepřišel.

A tak si právě zde přijdou na své i zdánlivě beznadějně ztracení podnikatelé. Dokonce až sto milionů korun jim tu mohou za výhodných podmínek půjčit. A jak jistě uznáte, jde o významnou pomoc, kterou se dá mnohé změnit k lepšímu.