Minulým trendem byla bílá a letos se dočtete, že letí světle modrá. Díky tomu, že seženete v řetězcích plastové koule různých velikostí za pár korun, je možné každý rok poslechnout volání designerů a obměnit si výzdobu od podlahy po střechu. Avšak pokud upřednostňujete jen jednu barvu navzdory obchodnímu nátlaku, pak vězte, že o vás hodně vypovídá.
vánoční stromek, bílé baňky
 
Bílá je čistá
 
Je jako sníh. Navozuje zklidnění a nevinnost. Značí nové začátky. Je jedna z těch univerzálních, které se dají skvěle zkombinovat s další paletou odstínů. Ten, kdo má rád bílé Vánoce i dekorace, očekává od nich především zklidnění, samotu a relax.
 
Červená, oranžová
 
Jasné volání po energii a síle. Jsou vzrušující, sebevědomé a hlučné. Spojené s barvou ohně a tepla rodinného krbu. Zdobí jimi svůj příbytek lidé, jenž očekávají slavností a veselí. Oranžová je pak spojena, spolu se žlutou, se sluncem.
 
Fialová
 
Možná jste ani netušili, že je původním kolorem Vánoc. Značí osobitost, tajemství a střízlivost. Něžná kráska otevírá dveře vašeho srdce k pokoře a zdrženlivosti.
nohy a vánoční stromek
 
Odlesky vzácných kovů, jako je zlatá, stříbrná
 
Zlatá se stala jednou z klasických průvodců, to proto, že ji přinesl právě narozenému Ježíškovi jeden ze tří králů. Pokud fascinuje i vás, pak ve vašich srdcích zastupuje ušlechtilost, štěstí a velkorysost. Kdo očekává bohatou nadílku, volí ji. Oproti ní chladná stříbrná s ní kontrastuje. Ta naopak značí odstup a jakési snění o ideálech. Připomíná barvu měsíce a noci.
 
 
Modrá
 
Vyhledávateli ozdoby s touto barvičkou, máte rádi klid a neutralitu. Modrá chrání, je přátelská, dává pocit bezpečí. Neklade žádné nároky a v ničem se neangažuje.
 
 
Čistě přírodní materiály, ozdoby ze slámy
 
Vystihují původní krásu rodinného kruhu. Jednoduchost a romantiku. Pravděpodobně máte rádi tradice, jako třeba krájení jablka a hledání hvězdy.
 
Zelená
 
Najdeme ji doma spíše ve formě jmelí, cesmíny, stromečku či pár zavěšených ozdob. Byla v dějinách vždy považována za symbol nového života a naděje, protože výše vyjmenované rostliny dokázaly být živé celý rok i v době, kdy vše ostatní v přírodě spalo. Jestliže ji vyhledáváte, pak potřebujete načerpat novou energii a zregenerovat.