Využijte pronájmu vozu z pražského letiště k výletu do Českého středohoří

Pražské mezinárodní letiště bylo pojmenováno po bývalém prezidentu Václavu Havlovi, ale někteří lidé jej mají stále zafixované jako letiště Praha Ruzyně. Ať už jej nazvete jakkoli, jedno mu nelze upřít, a sice jeho výhodnou polohu pro jednodenní výlety. Necháte-li si přistavit vůz z půjčovny aut v Praze 9 autopujcovna-milan.cz přímo k letištní hale, máte netušené pole možností.

letiště Praha

České středohoří – ruzyňské letiště zaujímá plochu několika kilometrů čtverečních na rovinatém terénu, poměrně vysoko nad Pražskou kotlinou, a přímo odtud je poměrně zajímavý výhled do krajiny, zejména k vrcholkům Českého středohoří. Pokud k vám zavítají přátelé ze zahraničí a chcete-li je překvapit výletem do přírody, aby lépe poznali krásy naší země, můžete uskutečnit cestu s pronajatým vozem právě sem.

České středohoří

Vydáte se po dálnici D7 směrem na Slaný a Louny, odkud pak odbočíte na silnici č. 28. Vaše další cesta povede mezi čtyřmi působivými vrcholky Českého středohoří, s názvy Raná, Oblík, Milá a Lenešický Chlum. U obce Skršín můžete uhnout východním směrem po silnici č. 15 na Třebenice a dále k dalším krásným vrcholům Ovčín, Lovoš a Kletečná, až doputujete k nejvyšší hoře Českého středohoří, k Milešovce.

Pohled z Milešovky do krajiny si nenechte ujít, sice za to zaplatíte fyzickou námahou při pěším pochodu na vrchol, ale ten výhled je nezapomenutelný, a vaši přátelé ze zahraničí jej budou moci zařadit do svých vzpomínek, které jim Českou republiku představí v jiném světle, než jak to prožívají turisté, kteří z ruzyňského letiště rovnou směřují do centra Prahy na Karlův most, na Kampu a k Pražskému hradu.

Výlet do Českého středohoří můžete pojmout jako jednodenní, anebo si tu zajistit ubytování a využít např. volného prodlouženého víkendu k podrobnější prohlídce tohoto regionu. Můžete se i na okamžik zastavit u kopce Raná, který slouží jako startovní bod pro paragliding.