Pražské mezinárodní letiště bylo pojmenováno po bývalém prezidentu Václavu Havlovi, ale někteří lidé jej mají stále zafixované jako letiště Praha Ruzyně. Ať už jej nazvete jakkoli, jedno mu nelze upřít, a sice jeho výhodnou polohu pro jednodenní výlety. Necháte-li si přistavit vůz z půjčovny aut v Praze 9 autopujcovna-milan.cz přímo k letištní hale, máte netušené pole možností.

letiště Praha

České středohoří – ruzyňské letiště zaujímá plochu několika kilometrů čtverečních na rovinatém terénu, poměrně vysoko nad Pražskou kotlinou, a přímo odtud je poměrně zajímavý výhled do krajiny, zejména k vrcholkům Českého středohoří. Pokud k vám zavítají přátelé ze zahraničí a chcete-li je překvapit výletem do přírody, aby lépe poznali krásy naší země, můžete uskutečnit cestu s pronajatým vozem právě sem.

České středohoří

Vydáte se po dálnici D7 směrem na Slaný a Louny, odkud pak odbočíte na silnici č. 28. Vaše další cesta povede mezi čtyřmi působivými vrcholky Českého středohoří, s názvy Raná, Oblík, Milá a Lenešický Chlum. U obce Skršín můžete uhnout východním směrem po silnici č. 15 na Třebenice a dále k dalším krásným vrcholům Ovčín, Lovoš a Kletečná, až doputujete k nejvyšší hoře Českého středohoří, k Milešovce.

Pohled z Milešovky do krajiny si nenechte ujít, sice za to zaplatíte fyzickou námahou při pěším pochodu na vrchol, ale ten výhled je nezapomenutelný, a vaši přátelé ze zahraničí jej budou moci zařadit do svých vzpomínek, které jim Českou republiku představí v jiném světle, než jak to prožívají turisté, kteří z ruzyňského letiště rovnou směřují do centra Prahy na Karlův most, na Kampu a k Pražskému hradu.

Výlet do Českého středohoří můžete pojmout jako jednodenní, anebo si tu zajistit ubytování a využít např. volného prodlouženého víkendu k podrobnější prohlídce tohoto regionu. Můžete se i na okamžik zastavit u kopce Raná, který slouží jako startovní bod pro paragliding.