Každý to zná, stačí uklouznout na dvorku, vylít si na oslavě narozenin víno na Vaše oblíbené šaty a ouha, problém je na světě. Nepropadejte však panice. Existuje několik tipů a triků, které zachrání Váš oblíbený kousek a zbaví jej nevzhledné skvrny. V drogériích najdete nespočet čističů na různé typy a druhy skvrn. Většinou ale stačí si vzít na pomoc prostředky, které již máte doma. Ušetříte tím tak čas i Vaši peněženku. Ale není skvrna jako skvrna.
skvrna na kravatě
Víno
Postižené místo posypte solí, která pohltí veškerou vlhkost a částečně i tu proklatou červenou barvu. Následně na skvrnu nalijte minerálku, která uvolní špínu z jednotlivých vláken. Přebytečnou tekutinu odsajte papírovou utěrkou. Pokud se ale potýkáte již se zaschlou skvrnou, nezoufejte, pomůže Vám čpavková voda. Vždy si ale na méně viditelném kousku látky vyzkoušejte, co bude tento roztok s Vaším oblíbeným kouskem dělat.
Krev
Postižený oděv vyperte ve studené vodě s trochou soli či octa
Kečup a červená řepa
Oděv okamžitě propláchněte ve studené vodě. Ideálně jej nechte namočený několik hodin. Na skvrnu naneste kašičku z pracího prášku a promněte jej v ruce.
Vosk
Nejprve jej nechte zatuhnout a následně jej seškrábejte. Zbytek vosku přežehlete přes kuchyňskou utěrku nebo jiný savý materiál, kterým může být starý dobrý pijákový papír
slánka se solí
Mastnota
Dobré je použít mouku, která tuk vsákne. Nechte ji působit, a pak ji smeťte či vysajte. Následně skvrnu dočistěte vlažnou vodou s trochou pracího prášku.
Džus
Látku polijte horkou vodou, nebo ji namočte do horkého podmáslí. Následně ji vyperte. Skvrnu dočistěte citrónovou šťávou.
 
Fix
Poslouží Vám obyčejný lak na vlasy, který nastříkejte na postižené místo. Nechte působit 15 minut a oděv vyperte v běžném programu. 
Bláto
Nechte jen uschnout a poté jej vykartáčujte
Žvýkačka
Položte na ni led a počkejte, až ztuhne. Následně ji sloupněte dolů. Je to tak jednoduché
Tak co, už víte, jak se zbavit neodstranitelné skvrny?