Hubnutí může znamenat velmi dlouhý proces. A není to proces vůbec jednoduchý. I když vám ze začátku připadá, že bude všechno velmi snadné a že to zvládnete, tak věřte, že postupem času přijdou momenty a situace, kdy budete mít chuť všechno vzdát, vykašlat se na cíle které jste si stanovili a vrátit se ke starému způsobu života. V takových chvílích musíte zatnout zuby, https://www.benu.cz/bolesti-zubu vytrvat a najít svou silnou vůli.

Aby vám šlo ale hubnutí snadněji je, ukážeme vám pár užitečných tipů, které vám mohou tuto cestu usnadnit.

cvičení

Vykašlete se na váhu. Někteří lidé, kteří hubnou, až obsedantně často, třeba každé ráno, stojí na váze, a sledují, jestli přes noc nepřibrali pár gramů navíc. Váha ale není tím nejlepším ukazatelem vašeho progresu. Daleko lépe uděláte, pokud budete měřit obvod svého těla, a zaměříte se na ubývající centimetry. Případně je dobrým ukazatelem i výpočet BMI https://www.bmikalkulacka.cz/.

Pořiďte si chytré hodinky. Ke snaze hubnout neodmyslitelně patří i sport. Pro někoho, kdo létá nesportoval, to může být opravdu těžké. Sportovně aktivita je pro obézního člověka daleko těžší než pro ostatní lidi. Nakopnout tím správným směrem vás ale můžou chytré hodinky. V budou vás upozorňovat, pokud budete příliš dlouho sedět, budou vám měřit spálené kalorie a díky aplikacím v mobilu si můžete zobrazovat svoje výsledky a progresy.

hodinky

Najděte si parťáka k hubnutí. Ve 2 se to lépe táhne, a to platí i o hubnoucí cestě. Budete se navzájem motivovat, podporovat a dodávat si sílu v ve chvílích, Kdy to budete chtít vzdát.

Připravujte si jídlo doma. Jíst venku je sice rychlé a pohodlné, ale je to docela zátěž pro vaši peněženku, a také to není nejlepší nápad, pokud se snažíte zhubnout. U jídla kupovaného venku nikdy nebudete přesně vědět obsah kalorií ani složení surovin. Vařením doma tedy nejen ušetříte, ale dostanete pod kontrolu i příjem své stravy.