Čas od času se v kanceláři, firmě, anebo i v domácnosti, nashromáždí množství dokladů a dokumentů, které nelze – z důvodu zabezpečení citlivých údajů – jen tak vyhodit do kontejneru. Takové dokumenty je nutné skartovat. Někdo doma i ve firmě nějakou skartovačku má, ale to bývají malá zařízení na občasnou likvidaci jednotlivých papírů. Je-li takového materiálu ke znehodnocení hodně, je zapotřebí obrátit se na odborníky.

skartování papíru

Příliš mnoho nepotřebných dokladů
Pomoci vám v takové situaci může skartace dokumentů – Praha. Tato společnost provádí likvidaci dokumentů, dokladů a nosičů s citlivými daty bezpečně a ekologicky na velkokapacitním skartovacím přístroji HSMF A 500.2, a to podle normy „důvěrné utajení“.
Bude záležet čistě jen na vašem rozhodnutí, zda materiál ke skartaci do firmy Ekoskart dovezete sami, anebo zda si pracovníci společnosti k vám pro náklad přijedou. Za dopravu po Praze a okolí byste uhradili částku 500,- Kč; při vzdálenějších lokalitách by bylo dopravné stanoveno podle počtu ujetých kilometrů.
Myslete na ekologickou likvidaci
A co konkrétně můžete nechat u Ekoskartu http://ekoskart.eu/ zlikvidovat?

  1. papírový odpad netříděný – jedná se o dokumenty uložené v šanonech a pořadačích, v deskách papírových i plastových, včetně šňůrek, provázků, sponek, kovových kroužků, a podobně; cena za 1 kg je 5,50 Kč
  2. papírový odpad netříděný – dokumenty zařazené v eurodeskách; cena 7,50 Kč/1 kg
  3. tříděný bílý papír bez příměsi jiného materiálu; cena za skartaci 1 kg je 4,- Kč
  4. plastové doklady, jako jsou občanské či řidičské průkazy, či platební karty – zde je bezpečná likvidace naprosto nezbytná, aby se na veřejnost nedostaly ani důležité osobní údaje, ani doklady samotné
  5. CD, DVD, diskety, videokazety

skartace
V případě, že byste chtěli mít o bezpečné skartaci naprostou jistotu a nemuseli se obávat úniku dat či dalších informací, je možné, abyste byli u skartačního procesu osobně přítomni. Posléze vám firma vystaví potvrzení o ekologické skartaci vašich dokumentů.
Skartovaný papír je odvážen do papírny k recyklaci.